Genel Hizmet Sözleşmesi

1- Genel

1-1: Bu sözleşme site üzerinde sağlanan tüm hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Lotus Bilişim firması (“Pop Medya” olarak anılacaktır) ile yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (“müşteri” olarak anılacaktır) arasında Pop Medya’ya ait olan https://www.popmedya.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (“site” olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1-2: Taraflar işbu sözleşmede yazılan bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2-1: İşbu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde ve gönderdiği mesajlarda kayıt işleminde beyan etmiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Pop Medya’ya ödeyeceği ücretleri ve bu hizmetlerin kullanım şeklini düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2-2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olurken beyan edilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşterinin/üyenin bu bilgileri hatasız, eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sağlayıcı ve Müşteri Yükümlülükleri

3-1: Pop Medya, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Pop Medya ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip, söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt eder.

3-2: Pop Medya, sağladığı hizmetler için müşteriye sabit bir başlama ve teslimat süresini garanti etmez. Site üzerinde belirtilen başlama ve teslimat süreleri söz konusu hizmetin başlama ve tamamlanma süresi ile ilgili tahminlerdir. 

Ancak, söz konusu hizmetin verilmeye başlama süreci 3 (üç) iş gününü aşması sonucunda  mağduriyeti engellemek amacıyla müşterinin haklarını iyi niyetle koruyan bir maddeyi geri “Geri Ödeme ve İade Sözleşmesi”ne eklemiştir.

Müşteri, başlama ve tamamlanma sürelerinde yaşanabilecek gecikmelerin farkındadır, bununla ilgili gecikmelerden Pop Medya’yı sorumlu tutmayacağını kabul eder.

3-3: Pop Medya, sağladığı hizmetleri “tek seferlik hizmet” olarak sunmakta olup, gelecekte yapabileceği fiyat değişikliklerinde müşteriyi bilgilendirme sorumluluğu bulunmamaktadır.

3-4: Pop Medya, siparişleri otomasyon sistemi aracılığıyla otomatik olarak işleme alır. Kredi kartı ile online ödeme yapılması durumunda siparişler otomatik olarak işlenmeye başlar. Banka havalesi, EFT veya FAST ile ödeme yapılması ya da manuel işlem gerektiren siparişler haricinde tüm siparişleri tek tek kontrol etmez.

Müşteri, sipariş esnasında girdiği sipariş ile ilgili bilgilerin eksiksiz, hatasız ve doğru olduğunu kabul eder. Pop Medya, hatalı bilgi girişinden dolayı veya siparişte belirtilen sosyal medya hesaplarının “gizli” olması durumunda oluşabilecek mağduriyetlerden dolayı sorumlu değildir.

3-5: Pop Medya, yasalara aykırı suç teşkil edebileceğini düşündüğü siparişleri (+18 içerik, bet, bahis ve benzeri) fark ettiği zaman iptal etme hakkına sahiptir. Bu konu hakkında da herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

3-6: Pop Medya, sağlanan hizmetlerden kaynaklı olarak müşterinin sipariş esnasında sunduğu sosyal medya hesaplarının, sosyal medya ağı sağlayıcıları tarafından sözleşmelerine aykırı bir davranış tespit edildiği gerekçesiyle kapatılması ya da askıya alınması durumlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Müşteri, aldığı hizmetin ve sosyal medya ağı sağlayıcılarının sözleşmelerinin bilincindedir.

3-7: Pop Medya, sağlanan hizmetlerin müşteriye ileri de pozitif etki yaratacağı ve bunun oranı hakkında herhangi bir istatistiki veriyi garanti etmez. Pop Medya, sadece sağladığı hizmette belirttiği istatistiki verideki miktarı tamamlamakla yükümlüdür.

3-8: Pop Medya, sağlanan hizmetin ardından, sipariş esnasında belirtilen sosyal medya hesaplarında, sipariş aracılığıyla gelen beğeni ve takiplerde yaşanabilecek düşüşlerden sorumlu değildir. Müşteri, takip ve beğeni sayılarında ufak oranlarda yaşanabilecek düşüşlerin bilincindedir. Ne kadar düşüş yaşanabileceğini önceden tahmin etmek mümkün değildir.

3-9: Banka Havalesi, EFT veya FAST yöntemiyle yapılan ödemelerde bankadan kesilen işlem ücretleri müşterinin sorumluluğundadır. Yapılacak ödeme işleminde Pop Medya hesabına geçecek tutar, sipariş esnasında belirlenen tam tutarına eşit olmalıdır. Tam tutarın hesaba geçmemesi durumunda Pop Medya siparişi işleme almayacaktır.

3-10: Pop Medya’nın her hizmet için belirttiği maksimum limitler, hesap başına verilen maksimum limitlerdir. Örneğin, Instagram hizmet grubunda maksimum 5000 takipçi paketi var ise, 5000 takipçiden sonra aynı hesap için 1000 takipçinin daha eklenmesinde sorunlar yaşanır. Pop Medya, müşterinin alacağı hizmetlerde her iki tarafında mağduriyet yaşamaması için satış öncesi site içerisindeki iletişim kanallarından biriyle iletişime geçmesini önerir. 

4- Sözleşme Geçerliliği ve Uyuşmazlıkların Çözümü 

4-1: Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayımlanarak ve/veya e-mail yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Pop Medya’nın hizmetlerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

4.2: İşbu sözleşme bununla birlikte 4 ana madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma; siparişin siteden Pop Medya’ya gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Pop Medya’ya gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkarabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Pop Medya bu değişiklikleri müşterilerine site üzerinden bildirir ve müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

4.3: İşbu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri yetkilidir.

3 Dakika Önce